Wanhat Taimerit ja Käädyttäret 2021

Taimeri- illallinen 2021 järjestetään myöhemmin ilmoitettavana ajankohtana.

Paikka

https://linkki

Ilmoitautumiset sähköpostilla:
otb.savonlinna@gmail.com

Vaihtoehdot pääruokana…

kaadytar
Käädytär 2012 Mervi Nurmi ja VanhaTaimeri 2012 Juha Vesala
palkitut
Elämäntyöstä palkittu Jan Christensen ja puoliso Kirsti Nikula

Suuret, sulavaliikkeiset ja nopeat vuodesta 1987

1987 Pertti Laanti, Kisis Helsinki
1988 Tapio Niemi, Four Brothers Heinola
1989 Ari Kauppi, Karhukoris Pori
1990 Ville Valjus, Helvi Helsinki
1991 Timo Holopainen, Poltergeist/Helvi/dumarit Helsinki
1992 Reijo Rautajoki, Panda Helsinki
1993 Timo Junkkari, Kori-80 Kerava
1994 Heikki Kokko, Räppäkäpälät Porvoo
1995 Hannu Nurminen, Liituhousu Helsinki
1996 Esko Soininen, Taipumattomat Kuopio
1997 Timo Tanskanen, Obe Balls Joensuu
1998 Jorma Raunio, Kouvot Kouvola
1999 Heikki Helen, TTC Hyvinkää
2000 Risto Kala, Panda Helsinki
2001 Ismo Niemi, Otto Boys Tampere
2002 Petri Kajaluoto, Stadionin Pallo Helsinki
2003 Pertti Törnroos HKT III Helsinki
2004 Pentti Salmi
2004 Realtaimerin erikoisarvo Juan Antonio Corbalan
2004 Talktaimerin erikoisarvo Kimmo Turunen
2005 Pekka Simola, PunaSalamat
2006 Jussi Olkinuora, Panda (Spanish connection)
2007 Vesa Paasonen, Kermanrannan Ketterät
2008 Olavi Kekkonen, Panda
2009 Ari Salonen, SeKoLaKo
2010 Seppo Sonkeri, tuomarit
2011 Anssi Vanjoki, Kelohalot
2012 Juha Vesala,Harmaa Karhut (menikö oikein) Kouvola
2013 Rainer Haverinen, IkiHonka (Yliopistoseura: Neulastosiivet)
2014 Seppo ”Pondo” Manninen (Basket SL, Neulastosiivet)
2015 Jukka Törmälä, Vatupassi, Joensuu
2016 Jaakko Laakso,  Koripallotuomarit
2017 Jari Raitanen, Kisis
2018 Jukka Siltanen, Ottoboys
2019 Veijo Riistama, Kisis
2020 Kai Berglöf, Räppäkäpälät

maiju
Maiju Mantere, Käädytär 2013

Käädyttäret
1997 Riikka Jakonen, Basket SL
1998 Tuija Berglöf, Räppäkäpälät Porvoo
1999 Merileid Pruuli, Parmek Tallinna
2000 Kirsti Tani, Kisis Helsinki
2001 Kirsi Eräkangas, Tipin Enkelit
2002 Tuula Pekkala, Golden Girls, Helsinki
2003 Kaija Ikonen
2004 Outi Nuutinen, Hurjat
2005 Sari Timonen, Tipin Enkelit,
2006 Sirkka Kakko, Korisorjat Jyväskylä
2007 Merja Kivi, Pesaro40 Helsinki/Espoo
2008 Pia Kraft- Oksala, Big Mamas
2009 Mari Heusala, KISSEMMEE
2010 Pirjo Kaivola, Helat
2011 Leena Hakola, Golden Girls
2012 Mervi Nurmi, Blue Sisters
2013 Maiju Mantere, Big Mamas
2014 Ritva Tainio, Jyry
2015 Ansku Vesalainen, Korisorjat
2016 Auli Nyman, Täydelliset Naiset
2017 Pirta Mikkola, Wellmade
2018 Sirkka Muranen, Golden Ladies
2019 Sari Muhonen, Big Mamas
2020 Tarja Melasalmi, Blue Sisters