Tulokset pe 30.6.2017

SIJOITUSOTTELUT JA VÄLLIERÄT TULEE LAUANTAIN LISTAAN
SITÄMUKAA KUN OTTELUPARIT SELVIÄVÄT

-Supersarja

A-lohko: Sali: Tulos:
Bearhill Buddies-Räppäkäpälät Mertala  55 – 86
Ykköskori-Bearhill Buddies (tulos puuttuu) Mertala  46 – 49
Räppäkäpälät – Ykköskori Mertala  67 – 52
B-lohko: Sali: Tulos:
Ballsters – PuHu Tanhuvaara  50 – 40
Sekopallopojat – Stella Tanhuvaara  28 – 43
PuHu – Sekopallopojat Mertala  48 – 38
Stella – Ballsters Tanhuvaara  39 – 61

-Haastajat

A-lohko: Sali: Tulos
TTC-35 – Kuhat Piispanmäki  45 – 51
Iso Kolmonen-Ketterimmät OKL 1  52 – 29
Iso Kolmonen – Kuhat OKL 1  28 – 35
Ketterimmät – TTC-35 Piispanmäki  52 – 67
B-lohko: Sali: Tulos
Team Obelix – Parrun Pojat Piispanmäki  35 – 44
Kukot – Naurulokit Mertala  31 – 39
Parrun Pojat – Kukot Mertala  50 – 18
Naurulokit – Team Obelix Tanhuvaara  28 – 45
C-lohko: Sali: Tulos
Pirkkala juniors-Onnelan Pojat Mertala  52 – 51
Ilmiliekki – Kongon Pojat Nojanmaa  50 – 32
D-lohko: Sali: Tulos
Otso – Torppa Nojanmaa 54 – 52
Torppa – Ikihonka Nojanmaa 54 – 38

-Konkarit

A-lohko: Sali: Tulos:
Vatupassi – Korimattila OKL 1  49 – 31
BBC Monaco – Vatupassi OKL 1  37 – 50
Korimattila – BBC Monaco OKL 1  42 – 36
B-lohko: Sali: Tulos:
BC Pakila – Nuijamiehet OKL 1  31 – 28
Nuijamiehet – Kongon Papat Talvisalo  56 – 35
     
C-lohko: Sali: Tulos:
Pirkkala sr – Amiraali sr Mertala  29 – 51
KymenrannanPallo – Pirkkala sr Talvisalo  41 – 43

Konkarit A1 = Vatupassi, 1.7. klo 14 Mertala

-Legendat

A-lohko Sali: Tulos:
Banaaniveljet – Old Boys Piispanmäki  36 – 41
Woodpeckers – Banaaniveljet Talvisalo  46 – 32
Pirkkala Legends-Old Boys Nojanmaa  68 – 44
Woodpeckers-Pirkkala Legends Nojanmaa  38 – 33
B-lohko Sali: Tulos:
KFUM-50 – Ketterät Talvisalo  40 – 27
Kisis-50 – Via Forma OKL 1  57 – 41
C-lohko Sali: Tulos:
WB -50 (luovutus) – BC Bibca Talvisalo  0-40
Sekopallo Papat -TTC-50 Talvisalo  35 – 30

-Ikonit

A-lohko Sali: Tulos:
KFUM-55 – Vapinat Nojanmaa  40 – 29
Vapinat – GoGo-55 Piispanmäki  44 – 30
B-lohko Sali: Tulos:
Panda – Nou Brothers Piispanmäki  27 – 30
Nou Brothers – Kisis-55 OKL 1  24 – 66
C-lohko Sali: Tulos:
WB-55 -Kelohalot-55 Piispanmäki  46 – 45
Seniors Club – WB-55 Piispanmäki  34 – 39

– 60+ , Go Man

Sali: Tulos:
Karhukoris – BC Espoo SRK-Sali  25 – 35
Kelohalot-60 – KorPa-60 SRK-Sali  54 – 28
KFUM-60 – Karhukoris SRK-Sali  43 – 29
BC Espoo – Kelohalot-60 Piispanmäki  23 – 43
KorPa-60 – KFUM-60 OKL 2

– 65+ Kontiot

Sali: Tulos:
Kisis-65 – TaNMKY SRK-Sali  39 – 18
TTC-65 – Ottoboys-65 SRK-Sali  46 – 29
HYUS – Kisis-65 SRK-Sali  35 – 48
TaNMKY – TTC-65 SRK-Sali  27 – 42
Ottoboys-65 – HYUS SRK-Sali  34 – 47

-Ladies Gun 30+

A-lohko: Sali: Tulos:
MaSu – Karjalan Heilit OKL 2  29 – 46
Karjalan Heilit-KISSEMMEE-30 OKL 2  32 – 69
MaSu – BC Pumpukat Talvisalo  21 – 46
     
B-lohko: Sali: Tulos:
Hurmaavat Kimalaiset-Off Ballers OKL 2  16 – 43
Off Ballers-Pink Nails OKL 2  75 – 27


-Ladies Fun 40+

A-lohko: Sali: Tulos:
PePa-40 – Pulu & Kamut OKL 1  33 – 71
Tiksallit – Big Mamas OKL 2  21 – 45
Pulu & Kamut – TiksAllit OKL 2  68 – 12
Big Mamas – PePa-40 OKL 2 32 – 42
B-lohko: Sali: Tulos:
Wellmade – Korisorjat Piispanmäki  36 – 26
Korisorjat – Nice Koris OKL 2  37 – 52
C-lohko: Sali: Tulos:
KISSEEMME-40-Helat OKL 2  70 – 22
Helat – Honka Minx OKL 1  26 – 22