Tulokset la 2.7.2016

Leidit Fun 40+

9:00 F Nice Koris – Helat 28 29
9:00 F Roskat-Honka Minx 36 35
9:50 F Täydelliset Naiset-Kori-Rouvat 55 17
9:50 F Wellmade-Korisorjat 47 28
10:40 F Golden Girls-PePa-40 17 50
12:20 F Helat – Roskat 29 44
12:20 F Tipin Enkelit-Big Mamas 33 32
12:20 F Honka Minx-Nice Koris 41 37
13:10 F Kori-Rouvat-Korisorjat 41 20
13:10 F Wellmade-Täydelliset Naiset 25 46
14:50 F OKL1 C1 Roskat -B2 Kori-Rouvat 34 26
14:50 F OKL2 A1 PePa 40 – B1 Täyd. naiset 00 00
17:00 F Finaali OKL Roskat – PePa-40 30 42


Leidit Gun 30+

10:40 G TiksAllit – BC Kultajuna 24 43
10:40 G TemPo – Pakilan Ellit 47 22
11:30 G KISSEMMEE-BC Kokovartal 63 23
11:30 G Ruusunnuput-Jarruketju 53 46
11:30 G MaSu – Pinjat 29 61
14:00 G OKL2 A1 Honka – C1 Kissemmee 29 86
14:00 G T-salo B1 Ruusunn. – C2 PePa-30 58 22
15:40 G T-salo A2 Bc Kultajuna – C3 BC kokovv. 36 26
16:10 G Finaali OKL Kissemmee – Ruusunnuput 44 54

Haastajat 35+

9:50 H TTC-35-Petäjä 73 50
9:50 H Pirkkala jr – Onnelan Pojat 59 34
9:50 H Ikihonka Sekopallo Pojat 53 44
12:20 H Sekopallo Pojat – Petäjä 62 33
12:20 H Onnelan Pojat – Kongon Pojat 57 59
12:20 H Kuhat – Ketterät-35 49 44
13:10 H Pirkkala jr- Iso Kolmonen 66 45
13:10 H Parrun Pojat-Team Obelix 48 27
14:00 H Ikihonka – TTC-35 46 35
15:40 H Th-vaara A1 Kuhat – C1 Ikihonka 39 43
17:20 H Mertalan B1 Kongon P.- C2 SekopP. 53 65

Ikonit 55+: 

10:40 I Nou Brothers – Kelohalot-55 41 53
11:30 I Panda -Seniors Club 22 26
13:10 I GoGo-55 – Vapinat 23 46
14:00 I A2 Seniors club – C2 Kelohalot-55 43 35
14:50 I A3 panda – B2 GoGo-55 36 32
15:40 I B3 KorPa – C3 Nou Brothers 25 26
16:30 I A1 Kfum-55 – Kisis-55 34 41
17:20 I B1 Vapinat – Seniors club 40 22

Konkarit 45+

09:50 K Pirkkala sr – Kongon Papat 51 43
10:40 K Tönköt-Amiraali sr 38 36
12:20 K Kisis-45- KouRus 57 54
13:10 K Vatupassi – Myrtsin Hukat 37 50
13:10 K Korimattila – BC Pakila 41 44
14:50 K Amiraali sr – Kongon papat 0-40 (luov.) – 40
14:50 K T-salo B1 Tönköt – C1 Pirkkala sr 47 39
15:40 K Mertala D2 KouRus – B3 Palloässät 65 48
15:40 K Pihl. C2 Via Forma – D3 Nuijamiehet 43 54
16:30 K V-erä Kisis-45 – Myrtsin Hukat (luov.) – 40

Kontiot 65+

10:40 Kt TemPo-TaNMKY 21 29
11:30 Kt Ottoboys-65-Kisis-65 22 41
14:00 Kt TaNMKY-TTC-65 38 36
14:50 Kt Kisis-65-TemPo 39 31
17:20 Kt TTC-65-Ottoboys-65 76 47


Legendat 50+

09:50 L Ketterät-50-Pirkkala legends 32 33
10:40 L KorPa legends-KFUM-50 35 51
11:30 L Old Boys – WB-50 37 34
11:30 L Woodpeckers- TTC-50 42 38
14:00 L Ketterät-50 – BC Bibca 34 37
14:00 L P-niemi B2 Woodpeckers – C3 Oldboys 70 34
14:50 L Pirkkala legends-SekopalloPapat 00 00
16:30 L Talvisalo Kfum-50 – WB-50 51 27
17:20 L T-salo A1 BC Bibca – C1 Banaaniv. 33 53

The Grand Old Man 60+

09:00 O KFUM-60 – TTC-60 36 39
09:50 O Ottoboys-60 – Kelohalot-60 44 49
12:20 O A2 A2 KFUM-60 – B3 Bc Espoo 48 23
13:10 O B2 Ottoboys – Karhukoris 48 32
15:40 O B1 Kelohalot60 – KFUM-60 61 23
16:30 O SRK A1 TTC-60 – Ottoboys-60 51 48

Super 35+

10:40 S Räppäkäpälät – Ilmiliekki 58 61
11:30 S PuHu- Amiraali jr 60 51
14:00 S A2 Amiraali jr – B3 Bearhill Buddies 55 33
14:50 S B2 Räppäkäpälät – A3 Ykköskori 50 62
16:30 S B1 Ilmiliekki – Amiraali jr 36 47
17:20 S A1 PuHu – Ykköskori 54 44