Tulokset la 1.7.2017

Lauantain Mestarit 2017

Leidit 30+: KISSEMMEE -30

Leidit 40+: KISSEMMEE -40

Miehet 60+: Kelohalot-60

Miehet 65+: TTC-65

-Supersarja

B-lohko: Sali: Tulos:
PuHu -Stella Tanhuvaara  50 – 46
Sekopallopojat – Ballsters Tanhuvaara  48 – 54
Sijoitusottelu: Sali: Tulos:
klo 14:00, A3 Stella – B3 Ykköskori Tanhuvaara  64 – 60
Välierät: Sali: Tulos:
14:50 A1 Räppäkäpälät – B2 PuHu Tanhuvaara  52 – 41
15:40 B1 Ballsters – A2 Berahill Buddies Tanhuvaara  82 – 71

-Haastajat

A-lohko: Sali: Tulos
Ketterimmät – Kuhat Nojanmaa  39 – 65
TTC-35 – Iso Kolmonen Nojanmaa  46 – 49
B-lohko: Sali: Tulos
Team Obelix-Kukot Piispanmäki  47 – 23
Parrun Pojat- Naurulokit OKL 1  58 – 45
C-lohko: Sali: Tulos
Pirkkala jr – Kongon Pojat Nojanmaa  46 – 22
Onnelan Pojat – Ilmiliekki Tanhuvaara  39 – 53
Ilmiliekki – Pirkkala jr Tanhuvaara  39 – 46
Kongon Pojat – Onnelan Pojat Mertala  29 – 59
D-lohko: Sali: Tulos
Ikihonka – Otso Mertala  65 – 37
Puolivälierät: Sali: Tulos
15:40 A1 Kuhat – D2 Ikihonka Mertala  26 – 47
15:40 B1 Parrunpojat – D3 Otso Nojanmaa  33 – 35
Välierät: Sali: Tulos
17:20 Ikihonka – C1 Pirkkala jr Mertala  43 – 42
17:20 B1/D3Otso – D1 Torppa Nojanmaa  62 – 57

-Konkarit

B-lohko: Sali: Tulos:
Kongon Papat – BC Pakila Talvisalo  38 – 57
C-lohko: Sali: Tulos:
Amiraali sr-Kymenrannan PÄ Talvisalo  33 – 30
Puolivälierä: Sali: Tulos:
12:20 A2 Korimattila-B2 Nuijamiehet Talvisalo  37 – 56
Sijoitusottelut: Sali: Tulos:
13:10 B3 Kongon Papat – C3 Kymenrannan PÄ Talvisalo  24 – 76
14:50 A3 BBC Monaco – C2 Pirkkala sr Nojanmaa  33 – 64
Välierät: Sali: Tulos:
14:00 A1 Vatupassi – B1 BC Pakila Mertala  37 – 58
14:50 C1 Amiraali jr – A2/B2 Nuijamiehet Mertala  37 – 59

-Legendat

A-lohko Sali: Tulos:
Woodpeckers-Old Boys Talvisalo  46 – 37
Banaaniveljet – Pirkkala Legends OKL 1  45 – 47
B-lohko Sali: Tulos:
Ketterät – Via Forma Mertala  29 – 48
KFUM-50 – Kisis-50 OKL 1  51 – 56
Kisis -50 – Ketterät OKL 1  79 – 28
Via Forma – KFUM-50 Talvisalo  28 – 45
C-lohko Sali: Tulos:
TTC-50 – BC Bibca Nojanmaa  27 – 40
WB-50 – Sekopallo Papat Mertala  59 – 22
WB-50 – TTC-50 Nojanmaa  43 – 35
Sekopallo Papat -BC Bibca Nojanmaa  22 – 50
Välierät: Sali: Tulos:
15:40 A1 Woodpeckers – B1 Kisis-50 OKL 1  58 – 63
17:20 C1 BC Bibca – B2 KFUM-50 Talvisalo  52 – 42

-Ikonit

A-lohko Sali: Tulos:
GoGo-55 – KFUM-55 Piispanmäki  37 – 61
B-lohko Sali: Tulos:
Kisis-55 – Panda OKL 1  40 – 21
C-lohko Sali: Tulos:
Kelohalot-55 -Seniors Club Piispanmäki  45 – 49
Puolivälierä: Sali: Tulos:
13:10 A2 Vapinat – B2 Nou Brothers Piispanmäki  68 – 22
Sijoitusottelut: Sali: Tulos:
14:50 B3 Panda – C3 Kelohalot-55 Piispanmäki  30 – 47
16:30 A3 GoGo-55 – C2 Talvisalo  47 – 38
Välierät: Sali: Tulos:
15:40 A1 KFUM-55 – B1 Kisis-55 Piispanmäki  47 – 37
16:30 C1 WB-55 – Vapinat/Nou Br. Piispanmäki  26 – 60

– 60+ , Go Man

Sali: Tulos:
Kelohalot-60 – Karhukoris OKL 2  67 – 21
BC Espoo -KFUM-60 SRK-Sali  25 – 33
Karhukoris – KorPa-60 SRK-Sali  34 – 30
KFUM-60 – Kelohalot-60 SRK-Sali  22 – 37
KorPa-60 – BC Espoo OKL 2  20 – 22

– 65+ Nallet

Sali: Tulos:
TTC-65 – Kisis-65 SRK-Sali  37 – 32
TaNMKY – HYUS SRK-Sali  32 – 44
Kisis-65 – Ottoboys-65 SRK-Sali  44 – 35
HYUS – TTC-65 SRK-Sali  27 – 42
Ottoboys-65 – TaNMKY SRK-Sali  19 – 34

-Ladies Gun 30+

A-lohko: Sali: Tulos:
BC Pumpukat – KISSEMMEE-30 OKL 1  47 – 57
KISSEMMEE-30- MaSu OKL 2  102 – 29
Karjalan Heilit-BC Pumpukat Piispanmäki  37 – 47
B-lohko: Sali: Tulos:
Pink Nails-Hurmaavat Kimalaiset OKL 1  8 – 35
Sijoitusottelu:    
14.50 A3 Karjalan Heilit – B3 Pink Nails OKL 2  65 – 31
Välierät: Sali: Tulos:
14:50 A1 KISSEMMEE-30 – B2 Hurmaavat K. OKL 1  67 – 24
14:50 B1 Off Ballers – A2 BC Pumpukat Talvisalo  58 – 43
Finaali: Sali: Tulos:
17:30 KISSEMMEE-30 – Off Ballers OKL  46 – 44


-Ladies Fun 40+

A-lohko: Sali: Tulos:
PePa-40 – TiksAllit OKL 2  56 – 36
Big Mamas- Pulu & Kamut OKL 2  24 – 47
B-lohko: Sali: Tulos:
Nice Koris – Wellmade SRK  36 – 35
C-lohko: Sali: Tulos:
Honka Minx-KISSEEMMEE-40 OKL 2  33 – 72
Sijoitusottelu:    
13:10 C2 Helat – B3 Korisorjat OKL 2  45 – 19
15:40 B2 Wellmade – C3 Honka Minx Talvisalo  35 – 27
Välierät: Sali: Tulos:
14:00 A1 Pulu & Kamut – B1 Nice Koris OKL 2  49 – 31
14:00 C1 KISSEMMEE-40 – A2 PePa-40 Piispanmäki  74 – 30
Finaali: Sali: Tulos:
 16:40 Pulu & Kamut – KISSEMMEE-40 OKL  37 – 51