Mestarit edeltävinä vuosina

Supersarja:
2010 / Ykköskori
1984 Poltergeist Helsinki
1985 K-80 Kerava
1986 Räppäkäpälät Porvoo
1987 Panda Helsinki
1988 TTC ,arkistotutkimusten perusteella.(nimim. Kuka vei pöytäkirjat?)
1989 TTC Hyvinkää
1990 Räppäkäpälät Porvoo
1991 Otto Boys Tampere
1992 Otto Boys Manse, nääs
1993 Panda, imperiumin vastaisku
1994 Räppäkäpälät, nyt tiedetään Porvoon mitta
1995 Otto Boys, Pispalan poikia
1996 Obe Balls Joensuu
1997 Obe Balls Joensuu
1998 Junnut Turuust
1999 Obe Balls Joensuu
2000 Kermanrannan Ketterät Heinävesi
2001 Obe Balls Joensuu
2002 Kisis II
2003 Parmek Tallinna
2004 Real Madrid Espanja (Spain)
2005 Real Madrid (Corbalan&Co)
2006 Nike Team
2007 Kisis, Helsinki
2008 Tauras Fenix (Russia rules)
2009 Onnelan Pojat
2010 Ykköskori (Kerava strikes back, kts -85)
2011 Ykköskori, Kerava
2012 Police Basket
2013 Ykköskori – liekö jo dynastia ?
2014 Police Basket, Poliisien paluu
2015 Ilmiliekki, Jyväskylä
Haastajat:
1989 EPS Espoo
1990 Taipumattomat Kuopijo
1991 K-80 Kerava
1992 Muisti pätkii! Savonlinna (nimim. Kuka vei pöytäkirjat?)
1993 Parmek Tallinna
1994 TTC
1995 Vapinat Keski-Suomi
1996 K-80 Kerava
1998 Vapinat
1999 Kelohalot Esbo
2000 Petäjä Espoo
2001 Petäjä Espoo
2002 Petäjä Espoo
2003 PöllöWaarit Helsinki
2004 PöllöWaarit Helsinki
2005 Serpa
2006 KFUM35 Helsinki
2007 Korimattila
2008 Amiraali, Helsinki
2009 Amiraali
2010 BC Pakila (Visan poikii..)
2011 Vatupassi
2012 Amiraali, Helsinki
2013 Ilmiliekki, Jyväskylä
2014 Ilmiliekki, Jyväskylä (alkava putki ?)
2015 Amiraali jr, Helsinki
Konkarit:
2010 / Kisis
2002 OttoBoys Tampere
2003 Kisis II Helsinki
2004 Kelohalot Espoo
2005 KFUM P
2006 KFUM45
2007 WB-45 Helsinki
2008 WB-45
2009 WB-45 (jo kolmen putki!!)
2010 Kisis (ihan ”muutaman” sm-, ja maaottelun kokemuksella:))
2011Kisis-45
2012 Kisis-45
2013 Kisis – putkea pukkaa !
2014 Kisis (Varamiehillä)
2015 Kisis
Legendat:
2010 / KFUM-50
1997 TTC Hyvinkää
1998 Panda Helsinki
1999 Panda Helsinki
2000 Kisis, keski-ikä 58 v.!
2001 Kisis Helsinki
2002 Kisis Helsinki
2003 TaNmky Espoo
2004 TTC, Hyvinkää
2005 TTC
2006 TTC (siirtyi voitoissa ykköseksi)
2007 Kelohalot, Espoo
2008 Ottoboys (taas voittokantaan)
2009 Panda
2010 KFUM-50
2011 Vapinat
2012 Vapinat
2013 Kisis
2014 Kisis
2015 Vapinat, Turku
Ikonit
2010 / Ottoboys-55
2008 TTC
2009 TTC
2010 Ottoboys-55
2011 Kelohalot-55
2012 Kelohalot-55
2013 Ottoboys
2014 Kelohalot-55
2015 KFUM-55, Helsinki
Ladies Gun
2010 / TäydellisetNaiset
2001 Big Mamas Lappeenranta
2002 Optiroc Eesti
2003 Hurjat Helsinki
2004 KISSEMEE Helsinki
2005 JäNmky
2006 Hukkamuorit Vantaa
2007 JäNmky Järvenpää
2008 KISSEMMEE
2009 KISSEMMEE
2010 TäydellisetNaiset
2011 KISSEMMEE
2012 KISSEMMEE
2013 KISSEMMEE – 7. mestaruus !
2014 KISSEMMEE
2015 KISSEMMEE
Ladies Fun
2010 / Tipin Enkelit (mutta missä Tipi??)
2005 Huggemmee
2006 Helat
2007 Helat Helsinki
2008 Tipin Enkelit
2009 Helat
2010 Tipin Enkelit, oman kylän tytöt:)
2011 Nokra
2012 Täydelliset Naiset
2013 Täydelliset Naiset (tällä kertaa 40+ sarjana)
2014 Täydelliset Naiset, Kotka
2015 Täydelliset Naiset
Grand Old Men 60 +
2012 Kisis
2013 TTC
2014 TTC
2015 Ottoboys Relikti Team, Tampere
Nallet 65+:
2016 TTC
2017 TTC
2018 KISIS
2019 TTC